Badanie skuteczności kampanii

Zadaniem kampanii linków sponsorowanych jest sprowadzanie na stronę internetową osób zainteresowanych naszą ofertą. Wybieramy zatem słowa kluczowe, które dotyczą naszych produktów z myślą, że nasi potencjalni odbiorcy właśnie za ich pomocą nas wyszukają. Często jednak intuicja, czy nawet zdrowy rozsądek zawodzą i słowa, które miały być najskuteczniejsze generują tylko kliknięcia, a nie przynoszą nowych zamówień.

Aby uchronić nas przed wydawaniem pieniędzy na kliknięcia, które nie przekładają się na zysk należy badać skuteczność kampanii. W zależności od charakteru działalności skuteczność będzie wyrażona w innych wartościach: nowych zamówieniach, większej liczbie zarejestrowanych użytkowników, czy nawet zwiększonej liczbie telefonów. Jest to nic innego jak cel naszej kampanii. Kiedy już ustalimy jakie są pożądane akcje po wejściu na naszą stronę (cele kampanii) możemy przystąpić do badania jej skuteczności.

Najczęściej wykorzystywane i najskuteczniejsze narzędzia do tego celu to konwersje, oraz program statystyczny Google Analytics. Za ich pomocą można dokładnie obserwować, ruch na stronie, diagnozować słowa kluczowe które przynoszą nam nowych klientów, a które generują tylko ruch. Możemy także ocenić „wąskie gardła” naszej strony internetowej, czyli miejsca w których zazwyczaj potencjalni Klienci opuszczają naszą stronę.

Prowadząc każdą kampanie naszym nadrzędnym celem jest powiększenie liczby pożądanych akcji, tak aby nasi Klienci widzieli rzeczywiste efekty kampanii linków sponsorowanych. W każdej kampanii wykorzystujemy program Google Analytics, a naszym Klientom instalujemy program całkowicie bezpłatnie. Wszystko po to by kampanie były skuteczne, a cele osiągnięte.

Sprawdź naszą ofertę i zrób pierwszy krok do zwiększenia swoich zysków!

Zapraszamy na naszego BLOGA
  • Zadzwoń 71 340 94 05
google adwords  rzetelna firma
Cele kampanii Badanie skutecznosci kampanii