Na czym polega pozycjonowanie stron i jak pozycjonować strony?

Każdy, kto ma własną stronę internetową – niezależnie od tego czy jest to blog, portal czy też sklep internetowy, chce dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Daje to większe szanse na widoczność w sieci, a to z kolei wpływa na rozwój portalu. Zastanawiasz się jak do tego dojść? Możesz to osiągnąć poprzez pozycjonowanie stron () w wyszukiwarce internetowej. Jednak trzeba pamiętać o tym, że pozycjonowanie strony www musi odbywać się według ściśle określonych zasad, gdyż nieumiejętne pozycjonowanie lub takie, przy którym wykorzystuje się zabronione przez Google metody może zaszkodzić stronie. Trzeba pamiętać też o tym, że najlepsze efekty dają kompleksowe działania na wielu płaszczyznach.

Jak zatem pozycjonować strony? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Jako pozycjonowanie stron należy rozumieć kompleksowe działania mające na celu optymalizację strony pod wyszukiwarkę internetową. Stąd też wziął się skrót określający te działania – SEO, czyli z anielskiego optymalizacja pod wyszukiwarkę (search engine optimization). Do tych działań należy zaliczyć zarówno czynności typowo techniczne, jak i działania marketingowe prowadzone w sieci. Mają one na celu zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce – strona będzie pokazywała się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu zwiększa się ruch na stronie i serwis ma większe szanse na rozwój – w przypadku blogów będzie to np. nawiązanie ciekawej współpracy, a w przypadku stron sprzedażowych (sklepów internetowych) dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów i zwiększenie obrotów finansowych firmy.

Jakie działania składają się na pozycjonowanie stron?

Jak to zostało wspomniane pozycjonowanie to kompleksowe połączenie działań technicznych i marketingowych w sieci. Dlatego wspominając o pozycjonowaniu najczęściej wymienia się następujące czynności:

 • optymalizacja kodu i struktury strony;
 • optymalizacja treści umieszczanych na stronie z uwzględnieniem słów kluczowych (szablon, grafika, teksty);
 • link building (pozyskiwanie linków przychodzących, które prowadzą do strony) – ważne jest to, aby budować bazę wartościowych linków, które będą odsyłały do naszej witryny z wartościowych stron, dlatego lepiej mieć kilka linków przychodzących ze stron z wysokim rankingiem niż setki z tak zwanych farm linków.

Omawiając czynności związane z pozycjonowaniem stron nie sposób nie wspomnieć o content marketingu i dystrybucji treści w sieci. Te działania często wiąże się z wysokiej jakości treściami jednak to właśnie wysokiej jakości treści w połączeniu z typowymi działaniami SEO pozwalają na uzyskanie najlepszych wyników, jeśli chodzi o pozycjonowanie strony w wyszukiwarce.

Jakie korzyści płyną z pozycjonowania strony www?

Pozycjonowanie stron wykonane w prawidłowy sposób przez specjalistę z zakresu SEO niesie ze sobą praktycznie same korzyści dla witryny internetowej. Wśród najważniejszych zalet należy wymienić przede wszystkim:

 • zwiększenie ruchu na stronie;
 • zwiększenie widoczności w wyszukiwarce internetowej;
 • zwiększenie skuteczności generowanych zapytań;
 • optymalizacja kosztów związanych z promocją strony;
 • możliwość przygotowania kampanii skierowanej do wybranej grupy docelowej;
 • dostęp do nieograniczonej liczby odbiorców – strona może być wyświetlana przez internautów z całego świata.

W przypadku stron firmowych pozycjonowanie daje również coś więcej niż tylko namacalne efekty związane ze statystykami strony. Dobrze pozycjonowana strona, która jest zoptymalizowana zgodnie z zasadami content marketingu pozwala zbudować lepszy, wiarygodniejszy wizerunek firmy. Dzięki temu zwiększa się również świadomość i rozpoznawalność marki wśród potencjalnych klientów.

O czym pamiętać przygotowując się do pozycjonowania strony internetowej?

Strony internetowe są pozycjonowane po to, aby wyświetlać się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. W naszym kraju najwięcej internautów korzysta z wyszukiwarki Google i to właśnie pod tą wyszukiwarkę najczęściej pozycjonowane są strony. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie Google przygotowują specjalne algorytmy, aby na pierwszych wynikach pojawiały się w miarę możliwości strony o najwyższej wartości dla potencjalnego odbiorcy. Dlatego w ciągu ostatnich lat znacznie zmieniły się zasady, jakie rządzą pozycjonowaniem. Obecnie większy nacisk kładzie się na jakość strony niż na nasycenie słowami kluczowymi czy ilość i „bylejakość” prowadzących do nich linków.

W celu odpowiedniego przygotowania kampanii mającej na celu pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google należy przede wszystkim wykonać audyt strony pod kątem SEO. Specjalista z zakresu pozycjonowania strony sprawdza między innymi trafność doboru słów kluczowych, ich rozmieszczenie na stronie oraz czy są wykorzystane w prawidłowy sposób. Po analizie przychodzi czas na działanie. Często wiąże się to również z przygotowaniem nowych, oryginalnych treści na stronę. Takie działanie warto zlecić copywriterowi, który stworzy trafne i ciekawe dla odbiorców treści, w których odpowiednio wykorzysta wskazane przez pozycjonera słowa kluczowe.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że liczy się jakość, a nie ilość i jeśli ktoś proponuje nam błyskawiczne wyniki i stałą pozycję w wyszukiwarce, to z pewnością nie należy korzystać z takiej propozycji, gdyż jest ona nieuczciwa. A działania tego pozycjonera mogą zaszkodzić witrynie.

Sieć reklamowa w Google – czy się opłaca?

Sieć reklamowa Google pozwala na wyświetlanie swoich reklam na stronach, które są dopasowane kontekstowo do ich treści. System pozwala na dopasowanie reklam do:

 • kontekstu strony
 • tematu strony
 • zainteresowań odbiorców,

a także na kierowanie reklam do odbiorców poszukujących danego tematu.

Możliwe jest również wykluczenie niektórych miejsc docelowych i bardzo precyzyjne określenie, na jakich stronach mają pojawiać się reklamy. Decyzję o tym możesz pozostawić zarówno systemowi Google Adwords i opisać swoje wymagania za pomocą tagów, albo zrobić to znacznie dokładniej i wybrać witryny z listy.

Dzięki temu reklama jest dokładniej dopasowana do potrzeb potencjalnego klienta i ludzie będą częściej w nią klikać.

Klienci znajdą Cię nie tylko przez wyszukiwarkę

Zaletą reklam Google jest to, że pojawiają się nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale także na stronach, które korzystają z systemu dla wydawców Adsense. Podstawą sukcesu jest dobre dopasowanie reklamy do grupy docelowej odbiorców i wyświetlanie jej na stronach, które mogą budzić zainteresowanie takich osób. Im wyższa jest klikalność reklamy, tym wyższy jej współczynnik jakości. Wpływa to na niższy koszt za kliknięcie.

Reklamy z sieci reklamowej mają często mniejszy współczynnik kliknięć niż reklamy w wynikach wyszukiwania. Dzieje się tak dlatego, że ludzie „uodparniają się” na reklamy i przestają je zauważać. Należy zwrócić uwagę na przekaz, jaki znajduje się w reklamie i zachęcić internautę do wejścia na stronę. Do wyboru masz wiele możliwości – reklamę tekstową, graficzną lub wideo.

Sieć reklamowa ma szerszy zasięg niż wyniki wyszukiwania, jednak częściej powoduje wejścia na stronę osób, które nie są zainteresowane zakupami.
Kliknij aby pobrać PDF

Podsumowanie

Sieć reklamowa Google to narzędzie, które zmieniło oblicze marketingu. Dzięki niemu możesz trafiać do klienta zainteresowanego danym rodzajem treści i pokazywać mu reklamy dopasowane do jego potrzeb.

Jedynym minusem jest to, że każde kliknięcie w reklamę, które przenosi użytkownika na Twoją stronę, jest płatne. Dzięki narzędziom udostępnianym przez Google możesz obliczyć opłacalność reklamy – w większości przypadków kampania sama się finansuje.

Widzialność linków w Google

Chodzi o widzialność Twojej strony na liście wyników Google. Zobacz jak widzą Cię internauci na liście wyników wyszukiwania.

Skuteczność kampanii Google Adwords Turbo tip nr 2

Kilka słów na temat skutecznych kampanii Google Adwords na

Prowadzenie kampanii za 0zł – wiosenna promocja

Wszystkim Nowym Klientom proponujemy wyjątkową wiosenną promocję – prowadzenie kampanii za darmo, przez pierwszy miesiąc.

UWAGA: AKCJA TRWA TYLKO DO 31 MARCA.

Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z reklam AdWords, rozpocznij kampanię „na próbę”. Ocenisz wtedy czy Ci się to opłaca. A gwarantujemy, że tak, bo zapłacisz tylko za rzeczywiste kliknięcia, czyli Twoich potencjalnych Klientów, którzy wejdą na 100% na Twoją stronę.

Gwarantowany wzrost odwiedzin Twojej strony. Masz pytania – zadzwoń!

Zimowa WYPRZEDAŻ – z każdym miesiącem taniej

Tylko do pierwszego dnia wiosny, czyli do 21 marca, specjalna oferta na prowadzenie kampanii linków sponsorowanych. W każdym kolejnym miesiącu prowadzenia przez nas kampanii AdWords obniżamy naszą prowizję o 5%, aż przez 12 miesięcy. W ciągu pół roku zaoszczędzisz minimum 20%.

Zimowa wyprzedaż to również 5% rabatu na start.

Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z linków sponsorowanych to zacznij i sprawdź, że zainwestowanie niewielkich środków spowoduje natychmiastowy wzrost liczby odwiedzin Twojej strony. Zadzwoń i porozmawiaj z naszym specjalistą.

Każdy Klient to inne potrzeby!

Każdemu przedsiębiorcy zależy na zwiększaniu liczby swoich Klientów. Temu ma właśnie służyć kampania AdWords. Jednak prowadzenie kampanii linków sponsorowanych to również indywidualne potrzeby. Dlatego proponujemy każdemu indywidualną ofertę promocyjną, dostosowaną do potrzeb i oczekiwań.

Przykłady promocyjnych warunków współpracy:

1. Dla firm z działalnością sezonową – indywidualnie warunki współpracy, 0 zł za aktywację kampanii.

2. Budżet na kliknięcia do 400 zł – obniżenie prowizji, nawet do 50 zł miesięcznie i obniżenie opłaty za aktywację kampanii.

3. Nastawieni na konwersje i usability strony – bezpłatne podpięcie statystyk Google Analytics, ustawienie konwersji i dodatkowa opieka i doradztwo.

Zadzwoń i sprawdź co możemy Ci zaproponować. Przejrzyj naszą ofertę i zacznij promować się przez linki sponsorowane. Widoczny wzrost oglądalności Twojej strony – gwarantowany od zaraz.

Noworoczne promocje linków sponsorowanych

Przygotowaliśmy dla naszych Nowych Klientów małą niespodziankę. Każdemu kto w styczniu 2011r. rozpocznie z nami współpracę oferujemy do wyboru:
czytaj całość

Tylko do końca roku – darmowe prezenty do kampanii AdWords

Do każdej kampanii linków sponsorowanych, zamówionej do końca roku, dajemy prezent – a jaki, decydujesz Ty sam! Do wyboru otrzymujesz:
czytaj całość

Więcej odwiedzin, więcej Klientów i większy zysk

Jak poprowadzić kampanię, żeby była skuteczna, a tym samym dała jak największy zwrot z inwestycji (ROI) – innymi słowy była najbardziej opłacalna. Czy zależy Ci wyłącznie na kliknięciach, czy również na zyskach? Zadzwoń i porozmawiaj z naszym konsultantemdoradzimy jak powinna wyglądać efektywna kampania. Kilka lat doświadczenia z Google AdWords sprawia, że wyeliminowaliśmy już zdarzające się błędy. czytaj całość

Zapraszamy na naszego BLOGA
 • Zadzwoń 71 340 94 05
google adwords  rzetelna firma
Cele kampanii Badanie skutecznosci kampanii
 • Tagi