Sieć reklamowa w Google – czy się opłaca?

Sieć reklamowa Google pozwala na wyświetlanie swoich reklam na stronach, które są dopasowane kontekstowo do ich treści. System pozwala na dopasowanie reklam do:

  • kontekstu strony
  • tematu strony
  • zainteresowań odbiorców,

a także na kierowanie reklam do odbiorców poszukujących danego tematu.

Możliwe jest również wykluczenie niektórych miejsc docelowych i bardzo precyzyjne określenie, na jakich stronach mają pojawiać się reklamy. Decyzję o tym możesz pozostawić zarówno systemowi Google Adwords i opisać swoje wymagania za pomocą tagów, albo zrobić to znacznie dokładniej i wybrać witryny z listy.

Dzięki temu reklama jest dokładniej dopasowana do potrzeb potencjalnego klienta i ludzie będą częściej w nią klikać.

Klienci znajdą Cię nie tylko przez wyszukiwarkę

Zaletą reklam Google jest to, że pojawiają się nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale także na stronach, które korzystają z systemu dla wydawców Adsense. Podstawą sukcesu jest dobre dopasowanie reklamy do grupy docelowej odbiorców i wyświetlanie jej na stronach, które mogą budzić zainteresowanie takich osób. Im wyższa jest klikalność reklamy, tym wyższy jej współczynnik jakości. Wpływa to na niższy koszt za kliknięcie.

Reklamy z sieci reklamowej mają często mniejszy współczynnik kliknięć niż reklamy w wynikach wyszukiwania. Dzieje się tak dlatego, że ludzie „uodparniają się” na reklamy i przestają je zauważać. Należy zwrócić uwagę na przekaz, jaki znajduje się w reklamie i zachęcić internautę do wejścia na stronę. Do wyboru masz wiele możliwości – reklamę tekstową, graficzną lub wideo.

Sieć reklamowa ma szerszy zasięg niż wyniki wyszukiwania, jednak częściej powoduje wejścia na stronę osób, które nie są zainteresowane zakupami.
Kliknij aby pobrać PDF

Podsumowanie

Sieć reklamowa Google to narzędzie, które zmieniło oblicze marketingu. Dzięki niemu możesz trafiać do klienta zainteresowanego danym rodzajem treści i pokazywać mu reklamy dopasowane do jego potrzeb.

Jedynym minusem jest to, że każde kliknięcie w reklamę, które przenosi użytkownika na Twoją stronę, jest płatne. Dzięki narzędziom udostępnianym przez Google możesz obliczyć opłacalność reklamy – w większości przypadków kampania sama się finansuje.

Post a Comment

Zapraszamy na naszego BLOGA
  • Zadzwoń 71 340 94 05
google adwords  rzetelna firma
Cele kampanii Badanie skutecznosci kampanii
  • Tagi