Koszty AdWords

Ile będziesz płacił za linki sponsorowane?

Odpowiedź na postawione pytanie jest bardzo prosta – zapłacisz tylko i wyłącznie wtedy, jeśli ktoś „KLIKNIE” w Twoją reklamę. Samo wyświetlanie linków sponsorowanych jest BEZPŁATNE. Zatem koszt może być niższy niż myślisz, sam możesz ustalić swój własny budżet, który przeznaczysz na kliknięcia.

A ile kosztuje jedno kliknięcie?

Tu odpowiedź jest zależna od słowa kluczowego, które Ty wybierzesz i które wpisuje Internauta żeby zobaczyć Twoją reklamę. Słowo „trudne” oznacza, że jest bardzo popularne w Google i ma bardzo dużo wyszukań dziennie. Słowo „łatwe” natomiast jest rzadko wpisywane w wyszukiwarkę. Jeśli słowo jest trudne koszty dzienne kampanii będą wyższe, natomiast za łatwe słowa zapłacisz mniej. Koszt 1 kliknięcia może wynosić zaledwie kilkanaście groszy, ale dla słów mocno obleganych nawet kilkadziesiąt złotych. Żeby obliczyć koszt dzienny należy przemnożyć pojedynczy koszt przez liczbę kliknięć, bądź ustalić sobie limit dzienny np. 5 kliknięć albo np. 50 zł. Przed rozpoczęciem kampanii jesteśmy w stanie oszacować ile można się takich kliknięć spodziewać w ciągu jednego dnia.

Przykładowe koszty dla słów kluczowych różnej trudności:

Słowo kluczowe

Koszt

SKARPETKI
(łatwe słowo)
BALONY
(słowo średnio trudne)
OGRODZENIA
(słowo trudne)
Średni koszt za jedno kliknięcie 0,47 – 0,74 zł 0,58 – 1,30 zł 0,40 – 0,97 zł
Szacowana liczba kliknięć/dzień 7 12-15 136 – 165
Łączny koszt dzienny 3,29 – 5,16 zł 8,65 – 15,55 zł 66,39 – 132,04 zł

Powyższe koszty obrazują ile należy zapłacić dziennie za przykładowe słowo kluczowe. Koszt miesięczny jest uzależniony od dni, w których reklamy AdWords będą wyświetlane. Można je ograniczyć tylko do dni roboczych, czy też wyświetlać np. tylko 2 tygodnie przed specjalną promocją na produkty. Można je również pokazywać tylko osobom z wybranego województwa czy mniejszego regionu. Kampania jest zawsze bardzo elastyczna i można ją swobodnie dopasować do potrzeb i upodobań.

Prowizja za prowadzenie kampanii

Przelew, założenie kampanii, stworzenie treści reklam, ustawienie dni i miejsca wyświetlania linków sponsorowanych – te rzeczy wystarczą, żeby Twoje reklamy się wyświetlały. Możesz to zrobić osobiście, ale łączny koszt niekoniecznie będzie możliwie najniższy, ze względu na brak OPTYMALIZACJI kampanii. Dlatego oferujemy pomoc naszych doświadczonych konsultantów, którzy już od kilku lat skutecznie prowadzą i optymalizują kampanie linków sponsorowanych. Prowizja za naszą pracę wynosi kilkanaście procent od budżetu i od stopnia trudności – czyli od czasu i nakładu pracy jakie musimy poświęcić na obsługę. Spytaj ile zapłacisz za swoje słowa, negocjuj prowizję – zadzwoń lub napisz do nas.

Nie wiesz jak wyglądają linki sponsorowane w Google – przeczytaj więcej.

Zapraszamy na naszego BLOGA
  • Zadzwoń 71 340 94 05
google adwords  rzetelna firma
Cele kampanii Badanie skutecznosci kampanii